כל טוב נוכלויות הארץ הכל כדי לחמוס כספכם

 ….הציור בכותרת – נא להכיר את הרגולטור או כלב השמירה שלכם

מזה זמן רב אני אומר לעצמי שעלי להתמקד בציור בלבד. אבל אני נגרר שוב ושוב אחר המציאות

הישראלית ומרחיב את התעסקותי ביומיום הישראלי ובכותרות העיתונות הכלכלית שנעשות מוזרות והזויות יותר ויותר.

מעציב במיוחד שאין מדובר במעשי נוכלות ורמיה מתוחכמים יותר אלא שהציבור הולך ונעשה יותר ויותר טיפש. אז, העיסוק הזה, שניפק לי התיחסויות מתלהמות, מלעיגות ומגחיכות – מועברות מעתה לבלוג מיוחד באתרי  שם תמצאו כל טוב נוכלויות הארץ הכל כדי לחמוס כספכם..

 

 השומרים והרגולטורים

נעולים על סוגר ובריח…. ראו מקרה הממונה על ההגבלים והגבלת דרכי השאר

 

למשל הבאנר הזוהר בעיתון כלכלי מכובד מעביר אותי להשקעה שתניב 12% לשנה וזכות נדירה זו שמורה למי שיש לו מעל 400 אלף שקל פנויים! אני ממש איני מאמין למזלי הטוב ומסתער על השקעה זו.
באנר אחר מבטיח כבר מאות אחוזים…


הבאנר בעיתון אחר מבטיח ליווי מקצועי ברכישת נדלן ברחבי הגלובס. רחוק לכם? יש כמובן את המבטיחים 70% או כמה אלפי $ ליום רווח בעת שתיית קפה אחד. ברור לי שלכם זה לא יקרה. אז למי קרה שהשקיעו עבור בחברת אורבנקרופט SAMSUNG CSC(זו לא שגיאת כתיב… וזו עוד עוטרה בדרוג של   אי 3. -עוד המצאה מוזרה וקלוקלת שרק עולה כסף ללא תועלת, לדעתי.)  או תספורת סטייל דלק נדלן, אפריקה (ועוד פעמיים), פורקס למיניהן ועוד כהנה. כמובן שהכל חוקי – אז שימרו היטב על כספכם. שקל שיצא לא יוחזר! ובית דין לא יעזור…. שאלה שראוי לשאול האם נותר בעיתונות חלקה טובה שלא נכתבת ע”י יחצנים – תופעה שכמה פעמים כבר התייחסתי אליה – בסגנון: “איך קרענו את האמא של רמי לוי”-

 

השבוע אביא לכם התנסות אישית של בועת מחירי הדיור – פירסמתי מודעה ביד 2 את דירתי. ברוח הימים הוספתי למחיר שחשבתי על ערכה תוספת שערוריתית של הרבה עשרות אחוזים. הגיע מבול טלפונים – סוכנים (כמובן) וקונים אמיתיים שלא נבהלו מהמחיר ונראה לי שהמחיר שאוכל לקבל אינו כה דימיוני. הסרתי את המודעה ומודיע שהנושא אינו רלוונטי. אז מי אשם? הרשויות. אבל יש לי פתרון קסמים להנחית את מחירי הדיור בהמון אחוזים. ברם, מישהוא מעוניין שמחירי נכסיו ינחתו?

פוסטים קשורים:

מדריך השקעות קצרצר בן שורה, מבוסס על כותרות העיתונות הכלכלית כתוב על ידי כלכלן בכיר ועצמאי חף מאינטרסים

https://lorberboim.com/?p=7026

מבוא לנגעי הכלכלה הישראלית – כמה שאלות. אתם יודעים את התשובות? – תוכלו להיות שרי אוצר טובים מלפיד (לא שזה קשה

https://lorberboim.com/?p=5601